Skip to main content

VIII Tydzień włoskiej kuchni na świecie

W listopadzie 13 'Cicha Ziema', Film w w Kinie DCF - 15 rano 'Prawidłowe odżywianie wyjaśnione dzieciom' - 15 wieczorem 'Konkurs kulinarny'

13.11.2023 o g. 19 w Kinie DCF 'Cicha Ziema'

15.11.2023 w porannych godzinach, SP 73 W. Anders 'Prawidłowe odżywianie wyjaśnione dzieciom'

15.11.2023 o g. 18 w Księgarni Hiszpańskiej 'Konkurs kulinarny – kuchnia włoska we Włoskim Klubie Konwersacyjnym'

Nieustające wakacje - Włochy, krajna dobrego stylu życia przy stole

13.11.2023 o g. 19 w Kinie DCF ul. Piłsudskiego 64a, Wrocław

CICHA ZIEMIA

Adam Kruk przedstawia "Cichą Ziemię", reż. Aga Woszczyńska | Polska, Włochy, Czechy 2021 | 113’

Film ukazuje różne tradycje kulinarne Włoch oraz jego różnorodność krajobrazową. Tytułowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, choć akcja filmu rozgrywa się w wakacje, na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem Anna i Adam. Z daleka, jak wiadomo, widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans . Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę przed kontaktem z rzeczywistością – do czasu, gdy odkryją, że w posiadłości nie działa basen. Usterka niebezpiecznie rozszczelni ich strefę komfortu, powodując przeciek, którym do wygodnego, zautomatyzowanego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć.

Prawidłowe odżywianie wyjaśnione dzieciom

15.11.2023 w porannych godzinach w SP 73 Władysław Anders, ul. Gliniana 30, Wrocław

Wykład, prowadzony przez Ilonę Kadys i Matteo Pucciego, przeznaczony dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Poświęcony będzie zrównoważonemu odżywianiu się, kulinariom od produkcji do konsumpcji, wartościom odżywczym i piramidzie żywieniowej. Ukazana zostanie rola włoskiej tradycji w obszarze diety śródziemnomorskiej poprzez interaktywne gry i ćwiczenia językowe czy kulturowe z uczniami szkół (podstawowych i średnich).

Żeby wziąć udział w spotkaniu, proszę napisać na adres: info@dante.uni.wroc.pl

 

Konkurs kulinarny – kuchnia włoska we Włoskim Klubie Konwersacyjnym

15.11.2023 o g. 18 w Księgarni hiszpańskiej, ul. Szajnochy 5, Wrocław

Włoski konkurs kulinarny! Teoria i praktyka dobrego stylu życia we Włoskim Klubie Konwersacyjnym. Zapraszamy uczestników do przyniesienia własnego dania inspirowanego włoską tradycją i dietą śródziemnomorską. Najlepsze danie zostanie nagrodzone książką ufundowaną przez Księgarnię Hiszpańskąwe Wrocławiu.

Porozmawiamy o włoskiej tradycji kulinarnej. Przeanalizujemy wyrażenia używane do opisania przygotowania włoskich i śródziemnomorskich potraw, pogłębimy naszą wiedzę na temat świąt, których fundamentalną częścią jest biesiada, omówimy znaczenie dobrego samopoczucia przy stole, począwszy od przygotowania potraw w harmonii z oryginalnymi, regionalnymi składnikami - a zarazem przy zerowej emisji śladu węglowego - i wreszcie wartości odżywcze diety śródziemnomorskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Półwyspu Apenińskiego.

Wstęp wolny!

Zdjęcie z VIII Tygodnia Kuchni Włoskiej na Świecie, podziękowania przede wszystkim dla uczestników konkursu kulinarnego oraz dla Księgarni Hiszpańskiej, która wręczyła nagrodę zwycięzcom konkursu kulinarnego: Makary zajął pierwsze miejsce, a Agnieszka drugie. Zaskoczył nas jak zawsze "Major" Waldemar Frydrych, artysta, pisarz i twórca "Pomarańczowej Rewolucji", czyli genezy wrocławskich krasnali

Cicha Ziemia / Silent Land
Matteo Pucci i Ilona Kadys w szkole
Konkurs kulinarny i dyskusja