Skip to main content

XXIII Tydzień języka włoskiego na Świecie

Zapraszamy na espresso!

17/10 o 18, Polish Cinema for Beginners - Lekcja Miłości, w Instytucie Kultury Wrocław

18/10 o 18, w Księgarni Hiszpańskiej - Zrównoważony rozwój w Klubie Konwersacyjnym

19/10 rano, SP 73 W. Anders - Zrównoważony rozwój wyjaśniony dzieciom

Polish Cinema for Beginners - Lekcja Miłości

17.10 o 18ej w cyklu Polish Cinema for Beginners - Lekcja Miłości

Adam Kruk przedstawia film "Lekcja Miłości" reż Małgorzata Goliszewska, Anna Stylińska, 2019 r.

„Ta cząstka życia należy do mnie!” – mówi Jola, uciekając po 45 latach od pełnego przemocy małżeństwa. Wreszcie bawi się w towarzystwie przyjaciółek, tańczy, śpiewa i niespodziewanie podczas lekcji Bachaty poznaje przystojnego mężczyznę. Czy w wieku 69 lat będzie gotowa otworzyć się na pierwszą w swoim życiu miłość?

Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść
od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu? Zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że ma mniej czasu, niż przypuszczała?

Wstęp wolny

Zrównoważony rozwój wyjaśniony dzieciom

19.10 rano
Szkoła Podstawowa nr 73 im. Generała Władysława Andersa
ul. Gliniana 30
50-525 Wrocław

Lekcja prowadzona przez Ilonę Kadys i Matteo Pucci, przeznaczona dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych, będzie dotyczyła zrównoważonego rozwoju środowiska. Zaprezentowane zostaną gry i teksty na ten temat.

Żeby wziąć udział, proszę napisać email do info@dante.uni.wroc.pl lub dzwonić na Whatsapp/Telegram +48515271987